Skateboard, longboard, pennyboard, waveboard... Co vybrat?

Zde je stručná charakteristika jednotlivých prken:

  • Skateboard – nejoblíbenější prkno, menší, vysoce odolné, dobře ovladatelné, určené do skateparku, U-rampy, parku, k překonávání překážek a ke krátkým jízdám po městě.
  • Longboard – velký trend, delší prkno, má širší trucky a větší kolečka, vyvine vyšší rychlost a zajistí komfortní ježdění na silnicích, stezkách i do kopců (mini longboardy jsou vhodné i do městského provozu a parků).
  • Pennyboard – populární zvláště pro děti, malý typ skateboardu s nízkou hmotností i cenou, stabilní, vyrobený vesměs z plastu a bez gripu, představuje ideální dopravní prostředek do města (vejde se do batohu).
  • Waveboard (snakeboard) – prkno pro nadšence, má 2 desky spojené ocelovou tyčí a 2 kolečka nezávisle otočná o 360 stupňů, umožňuje rozpohybování bez nutnosti odrazu a trénink rovnováhy, je využitelné především v parcích a na rovných silnicích.

Mezi tolika prkny si musí vybrat každý nadšenec. A představují i výborný tip na dárek, třeba za hezké vysvědčení. Zjistěte na našem webu, jaké sportovní potřeby právě frčí, co nakoupit na sezónu, jaký sport vyzkoušet a co k němu budete potřebovat.