Sportovní potřeby na dovolenou

Bezpečná dovolená 2016

Loňské události v Tunisku, útoky v Egyptě a Turecku vynesly do popředí zájmu turistů jiné cíle:

  • Bulharsko
  • Španělsko
  • Řecko (vybrané oblasti)
  • Chorvatsko
  • Itálii

Popularita znovuobjeveného Bulharska stoupá už léta. Mezi jeho přednosti patří pěkné moře a pláže, malebná příroda, historické stavby, cenová dostupnost a samozřejmě bezpečnost. Bulharsko volí turisté, kteří by dříve navštívili severní Afriku. Podle cestovních kanceláří bude letos patřit mezi nejoblíbenější turistické cíle.

A čím se na dovolenou vybavit?

Záleží na tom, jak chcete volné dny strávit. Pokud jen odpočinkem na pláži, vystačíte s lehátky, míči, příp. bazénkem a odrážedlem pro nejmenší děti.  Aktivnějším turistům přijde vhod švihadlo, badminton, inline brusle, skateboard či longboard a podle místa v dopravním prostředku i koloběžky nebo jízdní kola.

Mezi oblíbené letní sporty, které lze provozovat na dovolené, patří cyklistika (horská kola, silniční kola, dětská kola), běh (pro něj využijeme sportovní obuv, vložky do bot, funkční oblečení), turistika pro zájemce všech věkových kategorií (trekingové hole, sporttestery) a řada kolektivních sportů (fotbal, volejbal, basketbal, florbal...).

Sportovních potřeb se nabízí taková škála, že si z nich musí vybrat každý. Velmi záleží na tom, aby si i děti a teenageři zvolili, co je baví, a sportovali tak s radostí. Výrobci o tom vědí a každoročně přinášejí na trh zboží s atraktivními motivy - například s panenkou Barbii, Bartem Simpsonem, ve stylu motocyklů Kawasaki a podobně. Dítě si pak může vytouženou sportovní potřebu samo vybrat podle fotografií na internetu.

Užijte si dovolenou 2016 s celou rodinou naplno!