Trendy freestyle koloběžky

Freestyle koloběžky vynikají lehkostí, skladností a snadným přenášením. Především jsou však zkonstruované tak, aby odolávaly skokům, nárazům i dopadům na U-rampách, a zároveň byly bezpečné. Mají robustní a odolný hliníkový rám, pevná jednodílná řídítka, ergonomické rukojeti a protiskluzový nášlap. Jsou určené pro děti zhruba od 8 let i dospělé. Freestyle koloběžka s váhou necelé 4 kg uveze i 90kg muže. 

Jak vybrat freestyle koloběžku pro začátečníka

Pro začínající jezdce ve věku 6 - 12 let (do váhy 40 kg) je důležité koupit freestyle koloběžku vybavenou k nácviku triků, pro jízdu ve skateparku a na rovném čistém povrchu. Nesprávné provedení triků by totiž jinou koloběžku poškodilo. Sportovně založeným dětem se doporučuje pořídit rovnou freestyle koloběžku pro středně pokročilé jezdce. Dražší koloběžky mají bezzávitové hlavové složení, někdy i rám z leteckého hliníku a jsou celkově odolnější. Jezdec na nich dělá pokroky velmi rychle.

Zábava i posilování

Freestyle koloběžka je hlavně zábava, ale zároveň posiluje a protahuje řadu svalů - zádové, horních a dolních končetin, břišní. Je dokázáno, že po ujetí 1 km na koloběžce spálíte tolik kalorií jako po 200 dřepech. Navíc koloběhem netrpí páteř a klouby jako třeba při běhu. Koloběžka zároveň přispívá k hubnutí a tvarování postavy, prokrvuje nohy.

Přečtěte si také, v čem všem jsou koloběžky v městském provozu výhodnější než kolo.