Jak vybrat freestyle kolo pro začátečníka?

Velikost rámu, osazení a váhu freestyle a BMX kola určuje věk, váha a výška jeho budoucího uživatele. Například 20" freestyle kole je doporučeno jezdcům od 10 let. 

Dalšími posuzovanými parametry freestyle kola jsou jeho odolnost, funkčnost a jednotlivé komponenty - rám, vidlice, řídítka, představec, kliky, převodník, brzda, stupačky (pegy). Freestyle kolo navržené pro opravdu tvrdé zacházení má například výkonné kotoučové brzdy, široká řidítka a krátký představec pro dokonalé ovládání. S komponenty souvisejí také možnosti garančního a pozáručního servisu kol, které jednotliví prodejci zajišťují na různých úrovních.

Levnější freestyle kolo stačí na jízdy okolo domu, ne však na trénink. Výbava kola se postupně zlepšuje s růstem jízdních schopností. Protože jde o extrémní sport a dnešní jezdci díky dobrým podmínkám zvládají brzy i těžké triky, tudíž zpočátku často padají, potřebují také chrániče kolen, holení a přilbu.

Vyzkoušejte v létě 2016 freestyle park U Šantovky v Olomouci

Freestyle BMX nabízí dětem spoustu zážitků, nové kamarády, adrenalin, osamostatnění i posouvání osobních hranic. Možností, kde ho vyzkoušet, je stále více. Celé léto je k dispozici například freestyle park U Šantovky v Olomouci, kde mohou řádit nadšenci na kolech, koloběžkách i kolečkových bruslích. Vstup na sportoviště s rozměry 15 × 30 metrů je zdarma a bikeři jsou z této dráhy nadšeni.