Hledáte sportovní potřebu pro hubnutí? Vyzkoušejte eliptical

Eliptical je také výborná sportovní potřeba k hubnutí, podobně jako běžecký pás. Ale pro tento účel se musí používat alespoň 30 až 40 minut ve správné tréninkové zóně. Jen tak bude tělo vydávanou energii čerpat z tukových zásob, a ne ze svalů.

Pro zhubnutí je nutné cvičit na elipticalu alespoň 3x týdně, ideálně ráno na lačno. K tomu je třeba upravit také jídelníček - rozdělit si stravu na několik menších denních dávek a doplnit ji vlákninou, vitamíny, minerály a kvalitními tuky. Na pití je nejlepší čistá voda, neslazený čaj, sem tam i minerálka či iontový nápoj.

Základem účinného tréninku na elipticalu je tepová frekvence (ukazatel intenzity cvičení). Doporučuje se dodržovat 55 až 70 % maximální tepové frekvence. Tu orientačně zjistíte odečtením svého věku od čísla 220 (např. 220 - 35 = 185 tepů za minutu je max. TF 35letého člověka).

Využijte variabilitu elipticalu

V počátcích tréninku na elipticalu se mnoho cvičenců přepíná, což vede k vyčerpanosti. Začněte tedy zvolna a proti stereotypu bojujte změnami stylů šlapání a úchopů, což právě tento stroj umožňuje. Proto je tak populární.

Jak tuto sportovní potřebu hodnotí uživatelky

Zachytili jsme názor z diskuze o elipticalech na internetu: "Tak eliptical je další super věc, na který se dá udržet v tepovce, já jsem na něm občas jezdila - když bylo ošklivo a nemohla jsem chodit venku, nebo jsem to prokládala spin kolem. Ale důležitý je jídlo - vyváženě, alespon 5 - 6krát denně." 

Další uživatelka díky elipticalu zhubla po porodu. Uvádí: "Začala jsem 4 měsíce po porodu, sundala nějaký kila - ale cvičim minimálně 45 minut - 15 minut je málo... Nejde tak o vzdálenost, ale o čas a tepovku." 

Více názorů najdete na Emimino.cz.

A jak cvičit na elipticalu? Především je nutné zkoordinovat pohyby rukou a nohou. Na začátku se soustřeďte hlavně na nohy. Rukama uchopte madla, zaujměte přirozený a rovný postoj. Pohyb na elipticalu je o přenášení váhy. Určitě si na něho brzy zvyknete a oceníte i to, že šetří klouby.