Cyklistická přilba - základní sportovní potřeba

Je tedy nutné, aby měl každý člen rodiny svou přilbu na kolo, která mu bude přesně a pohodlně sedět. Pokud se nepoškodí nebo z ní dítě nevyroste, může při pečlivé údržbě vydržet 3 až 8 let. Pak už je lepší koupit novou. A také po sebemenší nehodě, protože pak už helma není plně funkční.

Jděte dětem příkladem a na kolo nasedejte jedině s přilbou

Přilba je pro děti povinná, a tak si na ni musí zvyknout od nejútlejšího věku. Nejlepší je, když si dítě samo vybere přilbu, která se mu líbí. Na trhu je mnoho přileb pro holky i kluky (Barbie, Penguin, Spiderman…), často i v sadě s chrániči kolen a loktů. A vy jako rodiče určitě svým dětem půjdete příkladem a budete přilbu nosit také, na silnici i v terénu.

Přilba na kolo může být levná, ale má být co nejlehčí (cca 200 – 400 g), aby nezatěžovala krk. Důležité je také dobré odvětrání – platí, že čím více otvorů, tím více pohodlí pro hlavu. Větrací otvory moderních přileb účinkují i při dlouhých vyjížďkách v horkém létě. Také zapínání přilby má být jednoduché, řemínky nesmí škrtit. Díky nové technologii IN MOLD - přímého vstřikování polyesteru do skeletu - je dosaženo výborné pevnosti a zároveň nejnižší možné váhy přilby.

Péče o přilbu

Když si při nákupu pohlídáte tyto parametry a přilbu vyberete dobře, o to jednodušší bude její údržba.

  • K očistě helmy většinou stačí mýdlo a teplá voda. Vodítkem je návod, který vyžadujte v češtině.
  • Vyhněte se chemickým prostředkům, které by mohly přilbu poškodit.
  • Ochraňujte přilbu před nárazy a nevystavujte ji zbytečně slunečním paprskům.

V internetovém obchodu můžete počítat s bezplatnou výměnou velikosti přilby nebo vrácením peněz.